Wiadomości

Powierzenie obowiązków na stanowisku zastępcy komendanta

Data publikacji 02.03.2017

Inspektorowi Robercie Szczypka powierzone zostały obowiązki I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie. Uroczystość wręczenia rozkazu odbyła się wczoraj na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji, podczas ślubowania nowo przyjętych policjantów. W ceremonii wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński.

Wczorajsza uroczystość ślubowania nowych policjantów, była również okazją do wręczenia rozkazów o powierzeniu obowiązków na stanowiskach kierowniczych 10 oficerom śląskiego garnizonu policji. Jednym z wyróżnionych został inspektor Robert Szczypka, któremu Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Krzysztof Justyński, powierzył obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie.

Nowy wiceszef jaworznickiej policji ma 45 lat, w Policji służy od 25 lat, posiada wykształcenie wyższe zdobyte na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Do chwili obecnej był Zastępcą Naczelnika Wydziału ds. Przestępstw Gospodarczych KWP w Katowicach. Wcześniej piastował już funkcje kierownicze m.in. był Komendantem Powiatowym Policji w Zawierciu oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie. Inspektor Robert Szczypka zgodnie z podziałem kompetencji będzie nadzorował pracę służb pionu kryminalnego.