Policyjna tygodniówka - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policyjna tygodniówka

Data publikacji 07.08.2017

Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich Stróżów Prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

01.08.2017 r.

W godzinach porannych na ulicy Chopina doszło do wypadku drogowego. 37-letni kierowca audi w trakcie włączania się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 21-letniemu motocykliście. W wyniku zdarzenia ranny został cyklista, który został przetransportowany do jaworznickiego szpitala. W trakcie wykonywanych przez policjantów czynności okazało się, że sprawca wypadku znajduje się po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wskazało 37-letniemu kierowcy audi 0,27 promila alkoholu w organizmie. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

01.08.2017 r.

Popołudniu policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę, która była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu w celu ustalenia miejsca pobytu. Zatrzymana została przetransportowana do Aresztu Śledczego w Katowicach.

02.08.2017 r.

Kilka minut po północy na terenie boiska szkolnego przy ulicy Starowiejskiej policjanci prewencji zatrzymali 27-letniego mieszkańca Jaworzna, który posiadał przy sobie marihuanę. Niedozwolone środki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie, a mężczyzna trafił do aresztu.

02.08.2017 r.

Zgłosił 51-letni mężczyzna, iż w trakcie zakupu tunera telewizyjnego za pośrednictwem portalu internetowego „OLX.pl”, wpłacił 70 złotych na konto wskazane przez Piotra R. Sprzedający jednak towaru nie dostarczył, jak również nie zwrócił pieniędzy. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

03.08.2017 r.

Do komendy policji zgłosiła się 36-letnia jaworznianka i poinformowała dyżurnego, iż jej konkubent groził jej pozbawieniem życia i zniszczenia mienia. Sprawą zajmuje się wydział kryminalny.

03.08.2017 r.

W godzinach popołudniowych na terenie zalewu Sosina policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który przewrócił się w kajaku. Okazało się, iż płynący kajakiem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wskazało 1,3 promila alkoholu w organizmie.

05.08.2017 r.

Wieczorem na ulicy Szczakowskiej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej rowerzystę. W trakcie rozmowy z mężczyzną, policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało kierowcy roweru blisko 2 promile alkoholu. Jaworznianin zgodnie z obowiązującymi przepisami został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.