Policyjna tygodniówka - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Wiadomości

Policyjna tygodniówka

24.04.2017    Jaworzno

Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich Stróżów Prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z minionego tygodnia.

17.04.2017 r.

W nocy w rejonie ulicy Nosala policjanci prewencji zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którzy zniszczyli budynek należący do MPWiK w Jaworznie. Sprawcy sprayem pomalowali elewację budynku. Straty w toku ustalania. Sprawą zajęła się policja.

19.04.2017 r.

Do komendy policji zgłosił się 83-letni jaworznianin, który powiadomił dyżurującego policjanta o oszustwie. Nieznajoma kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej ze starszym mężczyzną, posługując się metodą „na policjanta” wyłudziła 70 tys. złotych. Sprawę bada wydział kryminalny.

20.04.2017 r.

W godzinach rannych policjanci kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Jaworzna, przy którym znaleziono marihuanę, amfetaminę i inne środki psychoaktywne. Śledczy zabezpieczyli łącznie ponad 90 gramów narkotyków. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z wydziału do walki z przestępstwami narkotykowymi jaworznickiej policji.

20.04.2017 r.

Kilka minut po godzinie 13.00 dyżurny policji został powiadomiony, iż na ulicy Grunwaldzkiej doszło do tzw. wyrwy. Nieznany mężczyzna podbiegł do 81-letniej kobiety i wyrwał jej torbę w której znajdowały się dokumenty osobiste oraz pieniądze. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni.

21.04.2017 r.

Popołudniu policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi wkroczyli do jednego z mieszkań w dzielnicy OTK. Z informacji operacyjnych wynikało, iż zamieszkujący tam mężczyzna posiada nielegalny towar. W trakcie działań śledczy znaleźli i zabezpieczyli 130 paczek papierosów różnych marek, kilka kilogramów tzw. krajanki tytoniowej oraz kilka litrów spirytusu. Wszystkie te wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

21.04. 2017 r.

Oszust działający „Na wnuczka” znów dał o sobie znać. Wieczorem do komendy policji zgłosiła się 91-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że została oszukana przez osobę podającą się za jej wnuczkę. Pokrzywdzona przekazała 10 tys. złotych nieznajomej osobie. Sprawę bada jaworznicka policja.

22.04.2017 r.

Zgłosiła 52-letnia kobieta, iż jej mąż od kilku lat znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Z relacji jaworznianki wynika, że sprawca od kilku lat nadużywa alkoholu i notorycznie wszczyna awantury, dokonując przy tym niszczenia ich mienia. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

23.04.2017 r.

Nad ranem policjanci prewencji zostali skierowani na ulicę Pionierów, gdzie według zgłoszenia samochód wpadł do rowu. Na miejscu mundurowi potwierdzili tą informację, a zza kierownicy wysiadł pijany 30-letni jaworznianin. Badanie alkomatem wskazało mężczyźnie ponad 2 promile alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy.