Ksiądz Mariusz OLEJNIK - Kapelan Policji - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

Kapelan Policji

Ksiądz Mariusz OLEJNIK

Kapelan Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie

Ksiądz Mariusz urodził się 6 czerwca 1970 roku, a wyświęcony został 3 czerwca 1995 roku. Jest z wykształcenia magistrem teologii. Ksiądz Mariusz jest także duszpasterzem myśliwych.
 

Wydarzenia z udziałem duchownego...

Spotkanie wigilijne jaworznickiej policji - 19.12.2016 rok

W sali konferencyjnej jaworznickiej policji spotkali się policjanci i pracownicy komendy, by z okazji zbliżających się świąt złożyć sobie wzajemnie życzenia i oczywiście przełamać się opłatkiem. To polska i katolicka tradycja, która nabrała nowego wymiaru w naszej komendzie i stała się już tradycją.

Gospodarzem spotkania był pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Jaworznie mł. insp. Adam Mandera wraz ze swoim zastępcą mł. insp. Robertem Trzupek. W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni. Duchową oprawę uroczystej wigilii zapewnił Ksiądz Kapelan Mariusz Olejnik.

Zanim podzielono się opłatkiem szef jaworznickiej policji Adam Mandera podziękował wszystkim za zaangażowanie i trud wkładany podczas codziennej służby w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Jaworzna. Komendant stwierdził, że okres świąteczny to czas normalnej, a czasami wytężonej pracy policjantów. Wyraził przekonanie i nadzieję, że nawet ci, którzy świąteczne dni spędzą w służbie, znajdą chwilę, by pomyśleć o domu i rodzinie. Poprosił również zebranych, by przekazać życzenia spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia swoim najbliższym.

Ksiądz Mariusz Olejnik podkreślił, że nadchodzący czas jest okresem wyjątkowym, a Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejsze z polskich i katolickich świąt. Kojarzą się one nam wszystkim z rodzącą się nadzieją, której nigdy w policyjnej służbie zabraknąć nie może. W ciepłych słowach odniósł się do służebnej roli policjantów wobec społeczeństwa. Pobłogosławił opłatki wigilijne, a następnie zapewnił o otoczeniu wszystkich obecnych swoją modlitwą.

Nie wszyscy mogli uczestniczyć w tym spotkaniu, gdyż specyfika policyjnej służby na to nie pozwala. Nie mniej ci nieobecni, byli wyraźnie wspomniani w życzeniach i błogosławieństwie. Po modlitwie w miłej i świątecznej atmosferze wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczno-noworoczne.

 

Święto Policji i uroczyste otwarcie komendy w Jaworznie - 06.07.2016 rok

Mszą Świętą w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny rozpoczęło się jaworznickie Święto Policji. Następnie punktualnie o godzinie 13-tej odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanej od podstaw Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach insp. Krzysztofem Justyńskim.  W tej uroczystości nie mogło również zabraknąć kapelana policji księdza Mariusza Olejnika oraz księdza prałata Eugeniusza Cebulskiego, pełniącego funkcję dziekana dekanatu, na którym położona jest komenda policji.

 

 

Spotkanie wigilijne w jaworznickiej policji - 21.12.2015 rok

Wsali konferencyjnej jaworznickiej policji spotkali się policjanci i pracownicy komendy, by z okazji zbliżających się świąt złożyć sobie wzajemnie życzenia i oczywiście przełamać się opłatkiem. To polska i katolicka tradycja, która nabrała nowego wymiaru w naszej komendzie i stała się już tradycją.

Gospodarzem spotkania był Komendant Miejski Policji w Jaworznie mł. insp. Piotr Sidzina wraz z swoim zastępcą mł. insp. Robertem Trzupek. W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy cywilni. Duchową oprawę uroczystej wigilii zapewnił Ksiądz Kapelan Mariusz Olejnik.

Zanim podzielono się opłatkiem szef jaworznickiej policji Piotr Sidzina podziękował wszystkim za zaangażowanie i trud wkładany podczas codziennej służby w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Jaworzna. Komendant stwierdził, że okres świąteczny to czas normalnej, a czasami wytężonej pracy policjantów. Wyraził przekonanie i nadzieję, że nawet ci, którzy świąteczne dni spędzą w służbie, znajdą chwilę, by pomyśleć o domu i rodzinie. Poprosił również zebranych, by przekazać życzenia spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia swoim najbliższym.

Ksiądz Mariusz Olejnik podkreślił, że nadchodzący czas jest okresem wyjątkowym, a Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejsze z polskich i katolickich świąt. Kojarzą się one nam wszystkim z rodzącą się nadzieją, której nigdy w policyjnej służbie zabraknąć nie może. W ciepłych słowach odniósł się do służebnej roli policjantów wobec społeczeństwa. Pobłogosławił opłatki wigilijne, a następnie zapewnił o otoczeniu wszystkich obecnych swoją modlitwą.

 
 

Obchody Święta Policji 2015 rok

Jaworznickie obchody Święta Policji w ramach uroczystej zbiórki uświetnili swoją obecnością: Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wraz z swoimi zastępcami, pani Prokurator Magdalena Filipowicz, Prezes Sądu Rejonowego w Jaworznie Paweł Wysocki, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz policyjni emeryci. W tej uroczystości nie mogło również zabraknąć kapelana policji księdza Mariusza Olejnika, który obchodzi w 2015 roku swój 15-letni jubileusz posługi kapelańskiej.

 

 

 

 

 

Spotkanie Wigilijne - 01.04.2015 rok

Jaworzniccy policjanci wierni tradycji, tuż przed Świętami Wielkanocnymi składają sobie życzenia spokoju i radości. W spotkaniu wielkanocnym, które odbyło się w komendzie przewodniczył ksiądz kapelan Mariusz Olejnik oraz Komendant Miejski Policji mł.insp. Piotr Sidzina wraz ze swoim zastępcą mł.insp. Robertem Trzupek.

Święta Wielkiej Nocy od kilku lat porzedzone są uroczystym spotkaniem kierownictwa jaworznickiej Policji z funkcjonariuszami i pracownikami jednostki.  Życzenia zdrowych i pogodnych świąt, powodzenia w służbie oraz pomyślności, policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym, złożył Komendant Miejski Policji w Jaworznie mł. insp. Piotr Sidzina.

Ksiądz kapelan Mariusz Olejnik odmówił uroczystą modlitwę, a następnie poświęcił stół wielkanocny. Uczestnicy spotkania podzielili się tradycyjnym jajkiem, skosztowali potraw wielkanocnych i słodkości.