Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Promowali bezpieczeństwo wśród uczestników wyścigu

Data publikacji 05.09.2017

Trochę adrenaliny, rywalizacja i przede wszystkim świetna zabawa i niezapomniane wrażenia – takie emocje zapewniła Grupa Cargo podczas wyścigu na specjalnie przygotowanym torze. W imprezie nie mogło zabraknąć jaworznickich policjantów, dla których była to idealna okazja do promowania bezpiecznych zachowań na drodze.

W miniony piątek w godzinach popołudniowych na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ulicy Darwina w Jaworznie, spotkali się kierowcy samochodów aby spróbować swoich sił w próbach sprawnościowych. Przygotowano dla nich specjalny tor, który musieli pokonać w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy w wyścigu wzięli udział swoimi autami, dlatego, aby szanse były wyrównane, wyniki podzielono według kategorii pojazdów.

Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ część trasy przebiegała przez płytę poślizgową. Dla kierowców, biorących udział w wyścigu, była to także okazja do zapoznanie się z reakcjami samochodu w trudnych warunkach.

Tego typu wydarzenie jest doskonałą okazją do promocji bezpiecznej jazdy i właściwych zachowań na drodze - podkreślają policjanci drogówki z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. - Warunki symulowane odpowiadające warunkom rzeczywistym pozwalają w całkiem bezpieczny sposób udoskonalić swoje umiejętności - dodają.

Uczestnicy eventu mogli m.in. wsiąść do symulatora dachowania, czyli specjalnego urządzenia, dzięki któremu można przeżyć na własnej skórze skutki brawurowej jazdy. Można było założyć niezwykłe okulary (alkogogle) które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami kogoś z 1 promilem alkoholu we krwi. Dzięki temu urządzeniu w atmosferze świetnej zabawy każdy kierowca będzie mógł sobie uświadomić jakim zagrożeniem jest jazda na podwójnym gazie.

- Bezpieczeństwo na drodze jest rzeczą najważniejszą. Chodzi o to, żeby z domu wyjechać i do niego wrócić... -