Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

Policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaworznie. Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo dzieci zarówno w drodze do szkoły, a jak i poza nią. Podczas tego typu spotkań profilaktycznych, policjanci tłumaczą uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu ulicznym. Dzieciom została przybliżona praca policjanta, a także umundurowanie policji, wielu z maluchów zadeklarowało, że w przyszłości chce zostać policjantem.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 ponownie gościli policjantów Komendy  Miejskiej Policji w Jaworznie. Tym razem dzieci poznały szerzej wiadomości związane z ruchem drogowym. Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ramach edukacji w tym kierunku mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali niektóre znaki drogowe. Policjanci przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Nie zabrakło jednak też wskazówek co zrobić, gdy dorosłych nie ma w domu, a trzeba powiadomić odpowiednie służby,

Spotkania jaworznickich policjantów z dziećmi i młodzieżą szkolną odbywają się przez cały rok szkolny, oraz wpisują się w działania profilaktyczne policji, które mają na celu zapobieganie przestępstwom na terenie Jaworzna, a także ochronę życia i zdrowia dzieci.

  • Sierżant sztabowy Monika Śliwińska słuchająca wypowiedzi dzieci
  • Policjant w trakcie pokazu jak prawidłowo się rozglądamy na drodze
  • Prezentacja numerów alarmowych