Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Otwarcie Akademii Jazdy CARGO - IV 2016 rok

Centrum Edukacji Zawodowej Cargo otworzyło pierwszy w województwie śląskim Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Otwarciu akademii towarzyszyła konferencja merytoryczna dotycząca poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym adresowana do przedstawicieli służb mundurowych, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach. W uroczystościach otwarcia ośrodka brał udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn oraz Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Akademia Jazdy CARGO to nowoczesny autodrom i centrum szkolenia kierowców, której częścią jest Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy. Głównym elementem ośrodka będzie płyta poślizgowa wyposażona m.in. w kurtyny wodne, szarpak oraz pierścieniową płytę poślizgową. Na obiekcie będą realizowane szkolenia z zakresu doskonalenia techniki jazdy, których zadaniem będzie symulowanie niebezpiecznych sytuacji na drodze.

- Bezpieczeństwo to rzecz najważniejsza. Tego typu obiekty to wspaniały sprzymierzeniec naszych działań, mających na celu ochronę życia kierowców, pasażerów i pieszych. Deklaruję pełną chęć współpracy – podkreśla inspektor Roman Rabsztyn, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach. W wielu wypadkach to właśnie brak odpowiednich umiejętności kierowców przyczynia się do ludzkich tragedii. Wierzę, że takich ośrodków będzie powstawać więcej i doprowadzimy do sytuacji powszechnego szkolenia i doskonalenia techniki jazdy wśród naszych kierujących. To, że ktoś uzyskał raz prawo jazdy, nie znaczy, że jest świetnym kierowcą- dodaje inspektor Rabsztyn.

- Bardzo się cieszę, że na terenie naszej diecezji powstała wspaniała infrastruktura, której celem jest ochrona wielkich darów Pana Boga – zdrowia i życia człowieka. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości i rozszerzania wiedzy oraz umiejętności jazdy, bowiem z tym wiąże się bezpieczeństwo korzystających z pojazdów, ale i pieszych" – powiedział Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

W ramach otwarcia zorganizowano także konferencję pt. "Profilaktyka i edukacja na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym", adresowaną przede wszystkim do przedstawicieli policji drogowej.

  • Uroczyste otwarcie autodromu poprzez poświęcenie przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka
  • Uczestnicy otwarcia Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy
  • Przemówienie I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektora Romana Rabsztyna
  • Instruktorzy jazdy samochodem podczas prezentacji toru
  • Konferencja poświęcona bezpieczeństwu na drodze
  • Młodszy inspektor Włodzimierz Mogiła ze śląskiej drogówki podczas prezentacji stanu bezpieczenstwa
  • Naczelnik morawskiej drogówki pułkownik Jiri Zly w trakcie przedstawienia stanu bezpieczeństwa na czeskich drogach.
  • Przedstawicie jaworznickiej policji z Naczelnikiem drogówki Wojciechem Głowacz
  • Wspólne zdjęcie przy radiowozie Milicji Obywatelskiej