Konferencja na temat bezpieczeństwa - ROK PIESZEGO 2016 - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

ROK PIESZEGO 2016

Konferencja na temat bezpieczeństwa

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyła się Konferencja Bezpieczeństwa, która ma na celu edukowanie młodzieży. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele instytucji promujących szeroko pojęte bezpieczeństwo. Tym razem konferencja przebiegała pod hasłem „Bądź bezpieczny w tłumie” i dotyczyła przede wszystkim imprez masowych.

Wczoraj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Jaworznie przy ulicy Północnej, odbyła się IV Jaworznicka Konferencji Bezpieczeństwa pod nazwą "Bądź bezpieczny w tłumie". W tej inicjatywie udział wziął m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna pan Tadeusz Kaczmarek, doradca prezydenta miasta ds. bezpieczeństwa gen. Janusz Skulich, Ekspert Wydziału Sztab Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach nadkom. Anna Kobicka-Tomczyk, przedstawiciele jaworznickiej policji na czele z komendantem mł. insp. Grzegorzem Baczyńskim, komendant Straży Miejskiej Artur Zięba, Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Zbigniew Mika, przedstawiciele Sympro Events Grupa Cargo Marcin Chomitowski oraz Jacek Skalny, a także Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastian Kuś.

Temat środowej konferencji nie był przypadkowy – ma związek między innymi ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, które obchodzić będziemy także w Jaworznie. Uroczystego otwarcia konferencji dokonała dyrektor szkoły Halina Jarczyk, która nawiązała również do ostatnich wydarzeń w Europie. Bezpieczeństwo młodych ludzi podczas imprez masowych jest nader istotne. Dlatego rozmawiano również o koncertach oraz meczach sportowych. Głos zabralli również zaproszeni goście i wiceprezydent Tadeusz Kaczmarek. Wszyscy wyrazili uznanie dla podjętej inicjatywy i życzyli dalszej kontunuacji. W spotkaniu udział wzięło około 500 młodych osób, którzy wykazali duże zainteresowanie przedmiotem konferencji. Do akcji przyłączyła się także grupa Cargo, która przygotowała symulator dachowania.

  • Uczestnicy konferencji wraz z zaproszonymi gośćmi
  • Dyrektor szkoły pani Halina Jarczyk w trakcie otwarcia konferencji
  • Przemówienie prezydenta miasta pana Tadeusza Kaczmarczyka
  • Jeden z prelegentów generał Janusz Skulich
  • Wystąpienie nadkomisarz Anny Kubickiej Tomczyk z śląskiej policji
  • Zaproszeni goście
  • Pani Kubicka-Tomczyk w trakcie swojej prelekcji
  • Pani Kubicka-Tomczyk w trakcie swojego wystąpienia
  • Wystąpienie dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastiana Kusia
Ładowanie odtwarzacza...