Przedszkolak bezpieczny na drodze - ROK PIESZEGO 2015 - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

ROK PIESZEGO 2015

Przedszkolak bezpieczny na drodze

Przedszkole Miejskiego nr 12 oraz oddział przedszkolny w SP 9 odwiedzili jaworzniccy policjanci. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Uśmiechnięte buźki dzieciaków, były wspaniałym podziękowaniem dla mundurowych.

Na zaproszenie nauczycieli z Przedszkola Miejskiego nr 12 przy ulicy Fredry 16 w Jaworznie, a także pań z oddziału przedszkolengo w Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy Batorego,  przybyli na spotkanie z dziećmi policjanci. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych zgromadziły się w sali, aby powitać niecodziennych gości.

Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła czy kiedy zauważy się pożar. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego, bezpiecznej zabawy podopieczni wręczyli policjantowi pamiątkową laurkę.

  • Policjant w trakcie edukacji bezpiecznego poruszania się po drodze
  • zabawa z elementami odblaskowymi
  •  
  • Zaangażowanie dzieciaków w prelekcję
  • Prelekcja z wykorzystaniem sprzętu audiowizualnego
  • Włączenie przedszkolaków w zabawę