Bezpieczny przedszkolak - ROK PIESZEGO 2015 - Komenda Miejska Policji w Jaworznie

ROK PIESZEGO 2015

Bezpieczny przedszkolak

Data publikacji 26.07.2015

Dzieci z jaworznickiego Przedszkola "Zaczarowany Domek", wzięły udział w spotkaniu z maskotką śląskiej Policji- psem Sznupkiem. W spotkaniu uczestniczyło 50 dzieci, które uczyły się bezpiecznych zachowań na drodze, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta.

13 marca br. na zaproszenie dyrekcji przedszkola przy ulicy Chopina 98 w Jaworznie, przybył na spotkanie z dziećmi policjant wraz z maskotką śląskiej policji Sznupkiem (st.asp. Rafał Długosz). W trakcie zabawy przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp.
Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków, policyjny lizak oraz mało znane wszystkim kajdanki. Przedszkolaki pięknie odpowiadały na pytania o zasady zachowania na przejściu dla pieszych, podczas drogi do przedszkola czy też pieszych wycieczek z wychowawczynią.  Jednak największą atrakcją było wejście psa Sznupka. Dzieci zaśpiewały specjalnie dla niego piosenkę. Sznupek pokazał dzieciom jakim krokiem pokonywać „zebrę”. Dzięki takiemu spotkaniu na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z policjantem.